O nas - Synthos CARE

O nas

SYNTHOS CARE

jest częścią grupy kapitałowej Synthos – jednego z największych producentów surowców chemicznych w Polsce.

 

Głównymi obszarami działania Synthos CARE są badania i rozwój innowacyjnych surowców dedykowanych kosmetykom i farmaceutykom. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia nauki, przywiązując największą wagę do wysokiej jakości naszych produktów.

 ZESPÓŁ BADAWCZY SYNTHOS CARE

ulokowany jest w Krakowie, gdzie korzystając z głębokiej wiedzy z dziedziny biotechnologii i nanotechnologii rozwija zaawansowane systemy nośników substancji aktywnych dedykowanych kosmetykom, suplementom diety i farmaceutykom. Ponad 50% zespołu badawczego posiada tytuł doktora nauk przyrodniczych – głównie biotechnologii oraz chemii.


LINIA DO PRODUKCJI 
NOŚNIKÓW LIPIDOWYCH

W 2017 roku uruchomiliśmy jedyną w tej części Europy linię do produkcji zaawansowanych nośników lipidowych certyfikowaną ISO.

ŚWIADCZYMY USŁUGI FORMULACJI

Oprócz produkcji gotowych formulacji, Synthos CARE świadczy usługi badawcze z obszaru enkapsulacji substancji czynnych. Dzięki współpracy z Klastrem Life Science w Krakowie oraz ośrodkami badawczymi w całej Europie mamy, dostęp do najnowszych osiągnięć nauki, co z powodzeniem wykorzystujemy w naszych projektach.

 


Jesteśmy członkiem:


Współpracujemy z: